Ngritet flamuri i Kosovës në Spanjë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Flamuri i Kosovës është ngritur në një ceremoni në Fshatin Mesdhetar të Lojërave Mesdhetare që do të mbahen në Tarragona të Spanjës nga datat 22 qershor deri më 1 korrik.

Në ceremoni u intonua himni dhe është ngritur flamuri i Kosovës e cila po merr pjesë në këtë garë.

40 sportistë, 13 trajner dhe 4 gjyqtarë do ta përfaqësojnë Kosovën në këtë garë ndërkombëtare, transmeton Klan Kosova.

...

Share.

About Author

Leave A Reply