Lojtari i cili e bërë për me lot në sy Ronaldon në finale të Euro 2016, sot i ndodhi më e keqja edhe atij në finale

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lojtari i cili e bërë për me lot në sy Ronaldon në finale të Euro 2016, sot i ndodhi më e keqja edhe atij në finale
Në Lyon të Francës është duke u luajtur finalja e Europa League.

Atletico Madrid është duke luajtur përballë skuadrës franceze Marseille, ndeshje në të cilën është duke fituar skuadra spanjolle me golin e top sulmuesit Antionie Griezamann, shkruan Gazeta Blic

Por kjo nuk është e gjitha, në këtë finale në minutën e 34, të takimit Dimitri Payet, kapiteni i kësaj skuadre pësoi një lëndim dhe u largua me lot në sy duke humbur minutat tjerë të finales që e kishte pritur me vite.

Payet kujtohet nga fansat e Cristiano Ronaldos, për të keq, pasi po ai e kishte lënduar kapitenin e Portugalisë në finalen e luajtur në Paris dy vite me parë.

Ashtu si Payet edhe Ronaldo ishte larguar me lot në sy nga ajo finale./Gazeta Blic

...

Share.

About Author

Leave A Reply